ФОТОГАЛЕРИЈА: Куманово под силно полициско обезбедување


Репортерската екипа на интернет порталот Think.mk известува за вооружениот напад кој се случи утрово во Куманово.

Главните улици се блокирани, низ градот се забележува силно полициско обезбедување. Целосно се изгорени три куќи, кои биле искористени како засолниште на терористичката група. Народот е вознемирен и поради фактот што немаат информации за нивните блиски кои живеат во населбата каде се довива акцијата.

Во продолжение погледнете дел од фотографиите направени од  Think.mk.

 Даниел Краљевски / Think.mk

Даниел Краљевски / Think.mk

 Даниел Краљевски / Think.mk

Даниел Краљевски / Think.mk

 Даниел Краљевски / Think.mk

Даниел Краљевски / Think.mk

 Даниел Краљевски / Think.mk

Даниел Краљевски / Think.mk

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1