Неофицијално едно девојче и нејзините родители ги загубија животите во Куманово?


Едно осум годишно девојче и нејзините родители загинаа во населбата во вооружената престрелка која се случи утрово во Куманово, пренесува Алмакос.

Според информациите станува збор за членови на семејство кои што живеат во близина на државната амбуланта во таа населба.

Веста не е потврдена. Според информациите од полицијата досега нема регистрирани или пријавени цивилни жртви во акцијата 

Извор: almakos.com

foto - facebook/ nenad.k

foto – facebook/ nenad.k

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1