Клинички центар под полициска блокада – никој не смее да влезе


Скопските клиники се блокирани и не се дозволува никој да влезе во таму,  Дел од лекарите се повикани на работа, а на скопската Клиника за абдоменална хирургија се однесени дел од повредените полицајци,јавува Фокус, повикувајќи се на свои извори.

Според репортерот на Mknews на готовс се и лекарите во воената болница – 8 спептември. Nа местото каде слетуваат хеликоптерите, пред базенот Карпош има распоредено и возила на брза помош.

Неофицијално, на Ургентен се донесени петнаесетина повредени полицајци, од кои најмалку тројца се со сериозни повреди Министерот за здравство, Никола Тодоров, пред малку пристигна во Ургентниот центар

klinicki

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1