Полицијата приведува лица во Дива населба (Фото/Видео)


Според сликите кои беа објавени на Куманова Сот, во м.в Дива Населба, полицијата приведува лица од куќа, но без детали кој е уапсен во моментот, пренесува kumanovskimuabeti.mk

PRIVEDENI

фото – куманова сот

фото - куманова сот

фото – куманова сот

МВР презема мерки за разбивање на вооружена група во кумановската „Дива населба“, изјави портпаролот на МВР Иво Котевски.

Акцијата,  се одвива по претходно добиени оперативни сознанија дека во тој дел од градот има вооружена група.

Од МВР апелираат граѓаните да останат мирни.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1