ВИДЕО изјава на лекар за Телма: Состојбата на повредените полицајци во Куманово


Во престрелката меѓу полицијата и сè уште неидентификувана вооружена група утрово во Kуманово повредени се 12 полицајци, а меѓу нив неколку со тешки повреди. Светлана Спасовска од Карил во Кумановската болница за Телма изјави дека на тројца од полицајците им била укажана лекарска помош, но сите се пренесени во Клиничкиот центар во Скопје кој е под силно полициско обезбедување.Screenshot_149

Засега нема официјални информации од МВР за акцијата што утрово започна околу 4 часот, а помошникот министер Иво Котевски за Телма само кусо изјави дека акцијата е во тек и ќе соопштат детали по нејзиното завршување. Pукотниците во Куманово престанаа, но во градот влегуваат нови полициски сили со оклопни возила

Видео од изјавата погледнете на следниот линк.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1