Фотографии од внатрешноста на ферибодот кој потона во Јужна Кореја


 Фотографии закачени од непознат учениик со наслов „Бродот тоне“ станаа најгледани изминативе неколку часа на социјалните мрежи. На фотографиите  се гледа како учениците се без навалени на ферибодот додека тој тоне. За сега се удавени 187 ученици на возрааст од 16 и 17 години, а по останатите се уште се трага.

 

140426-south-korea-ferry-mn-03_19a29f773a26456a536c3b6ccb0e4e44

140426-south-korea-ferry-mn-02_641d05206bc78448220f673e580138c1.nbcnews-fp-1920-600

140426-south-korea-ferry-mn-01_19a29f773a26456a536c3b6ccb0e4e44.nbcnews-ux-960-800

Share Button
Александра Смилеска

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1