Фотографија која предизвика бура од емоции – невеста на гробот на таткото


Пејџ Единг на денот на својата свадба ја замолила фотографката да одат на гробишта пред да продолжат со прославата. Тогаш таа клекнала пред гробот на својот татко и тажно заплакала.

Фотографката Кери Виринга на почетокот не сакала да ја сподели фотографијата бидејќи тоа бил многу интимен момент. Откако добила дозвола од Пејџ, таа ја објавила на својата страница на Фејсбук.

-Не сум плачка, тоа го знаат оние кои ме познаваат, но кога падна на колена, солзи ми потекоа по лицето. Благодарам што ми дозволивте да бидам дел од овој прекрасен ден, напиша Кери кога ја сподели фотографијата.

Освен што предизвика бура на емоции, оваа фотографија доби и низа негативни коментари.

Курир

nevesta

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1