Фотографијата на скопскиот леопард го обиколи светот


За името и работата на македонскиот фотограф Горан Анастасовски, слушна речиси целиот свет.

-Леопарди, тигри, лавови, мајмуни, мечки, рисови, срни, волци, но и птици и портрети на природата – неговите фотографии се толку моќни што и Нешнал џиографик неколкупати ги прогласуваше за фотографии на неделата, пишува Нова Македонија.

neo-leopard

Тој е „виновникот“ што стои зад овие мали уметнички дела.

Неговите фотографии, на кои се прикажани животните од Зоолошката градина во Скопје, Нешнал џиографик неколкупати ги прогласуваше за фотографии на неделата, а беа објавувани и во рубриката „Дејли доуз“. Фотографија, пак, со мотиви од Матка беше прогласена за фотографија на неделата на агенцијата „Ројтерс“ .

Целата сторија за него и неговите фотографии, прочитајте на Нова Македонија.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1