Гатачка наместо на дланка иднината ја предвидува гледајќи во задникот (Фото)


Сем Ејмос, гатачка од Велика Британија, ја предвидува судбината но не гледа на дланка или во филџан кафе – туку гледа на задник!

sem-ejmos-printskrin-1389898977-428979

Оваа жена како професионална гатачка за да ги докаже своите способности учествувала во едно телевизиско шоу.

И покажале фотографии од задниците на Кели Брук и Ријана. Гледајќи фотографија од задникот на Кели рекла.

– Гледам можност за заминување во Америка и преселва, нова врска, оваа жена поминала низ голема трансформација, рекла гатачката.

keli-bruk-1382375890-384825

За Ријана рекла дека ја очекува голема радост, дека некој е бремен, можеби нејзина најдобра пријателка .

Но водителката на шега ја прашала – кој ти кажа Гугл. И и покажувала уште неколку фотографии не откривајќи го идентитетот на сопствениците.

Гатачката вели дека гледајќи во задниците, може да открие кои карактерни особини ги има личноста и каква иднина ја очекува.

Исто така додава дека десната страна на задникот го покажува минатото, а левата сегашноста.

dzeki-stalone-silvester-stalone-1371724113-328067Верувале или не но оваа дисциплина се вика Румпологија и нејзин прв преставник јавно познат е мајката на Сталоне, Џеки.

Таа верува дека овој начин на предвидување на иднината го користеле уште во Вавилон, Индина, стара Грција и Рим.

Румпологија е читање на линиите, пукнатините, наборите на задниците и ни овозможува да го разбереме минатото на поединецот и она што ќе му се случува во иднина, вели таа.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1