Германскиот репрезентативец се ожени во Гостивар со невеста од Велешта


Германскиот репрезентативец, Шкодран Мустафи, се ожени во својот роден Гостивар.Фудбалерот кој го постигна првиот гол за Германија на европското првенство во Франција, на свадбата пред 500 гости зеде сопруга од Велешта.shkodrani-650x358-640x352 shkodrani2

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1