Героски до Костадинов: Лажеш ли само по навика?


Бранко Героски го праша Костадин Костадинов од СДСМ дали лаже по навика.

  • Каква “лична корист”, Костадинов? Имаш некакви докази за тоа или само лажеш по навика? Или ова во Меѓународен сојуз си го научил?, напиша Георски на Фејсбук по прес-конференцијата на Костадинов на која кажа дека немаат проблем во однос на слободата на изразување, но кога некој новинар вели дека имал докази притоа истите докази требало да ги пријави во Обвинителство.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1