Ги гореле со бакли и ги соблекле до гола кожа – инцидент на вечното дерби во Белград


Српското дерби меѓу Партизан и Црвена Звезда донесе голем инцидент на јужната трибина на стадионот на „Хумска“, каде вообичаено се најжестоките навивачи на „црно-белите“.

Медиумите пренесуваат дека се работи за тепачка во која настрадале и членовит на една фракција на „Гробарите“, а колку сериозна била ситуацијата покажува што дел од фановите биле спасувани од специјалната полиција.

Наводно, група навивачи на Црвена Ѕвезда кои биле околу 30 – 50, дошле на јужна трибина каде биле „Гробарите“, а метежот настанал кога почнале да го кинат нивниот транспарент.

Навивачите на Партизан не им останале должни и повеќето од нив до гола кожа ги соблеке и ги гореле со бакљи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1