Гледај порнич, спаси панда! – Видео


Вработени во сајт за возрасни, одлучиле порнографијата да ја искористат за хуманитарни цели.

Сексот е најбаран поим на интернет, а годишно сопствениците на сајтовите добиваат приходи од 100 милијарди долари. Со оглед на тоа, порталот „Come4“ се одлучил порнографијата да ја направи морална и друштвено корисна, така што посетителите можат да одберат за што ќе ги донираат парите кои ги даваат за гледање на порнографски содржини.

Меѓу поедините опции за донации, според многубројните хуманитарни организации, е и фондот за заштита на панди кои се на работ на изумирање.
Посетителите на сајтот можат да постават свои, да гледаат и да ги оценуваат туѓите видео материјали. Да купуваат „играчки“, да комуницираат со други корисници.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1