Глумицата Селма Хајек не се мие насабајле – штетно било ???


Глумицата Селма Хајек ја откри тајната за одличниот изглед! Нити станува збор за козметички третмани, нити прескапи креми туку во нешто сосема достапно и евтино, но и по малку нехигиенски.

Salma-Hajek-vСвежината на кожата на лицето 46-годишната глумица го должела на небичната навика – никогаш да не се мие по будењето.

„Мој совет е да го исчистите добро лицето навечер. Не морате да се миете, но морате добро да го исчистите. И уште ќе ви откријам дека не се мијам наутро – никогаш! Во тек на ноќта кожата на лицето се обновува, се регенерираат маснотиите кои се потребни кожата да биде млада,, изјавила глумицата.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1