Го погодил гром додека држл говор на свадбата на ќерка му


Канаѓанецот Џеј Пи Наду го удрило гром додека држел говор на свадбата на неговата ќерка.

– Само што му реков на мојот зет: Ти се среќник – бум! – ја започна неговата необична приказна Наду.

Освен белег на палецот, тој немал поголеми повреди, па свадбата продолжила.Тој додаде дека неговата ќерка видела како громот удира во земјата, недалеку од него.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1