Го распнале Путин на крст, па ковале шајки во него (Видео)


Летонски уметник многу ги налути Русите, откако статуа на рускиот претседател Владимир Путин на која тој е распнат се појави во главниот град на Летонија, Рига, на уметничката изложба посветена на 20. век.putinn-krst

Уметникот, кој сакаше да остане анонимен, го распна рускиот претседател на црвен крст со помош на шајки забодени во рацете и нозете, а имаше и венец од бодликава жица на глава.

Големиот крст на кој е распнат Путин се наоѓа во близина на зградата која во време на СССД била седиште на КГБ во Летонија.putin-krst

На посетителите им е дозволено да закачуваат шајки во статуата Путин, но многумина тоа не сакаат да го сторат, пишува „Раша тудеј“.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1