Хорор во Русија – мечка нападнала жена и ја закопала жива за следен оброк! (Вознемирувачко видео)


Русинката Наталија Пастернак (55) заврши во болница каде се бори за живот откако мечка жива ја закопа со надеж дека подоцна ќе ја изеде.natalija2

Наталија со пријателката шетала низ шумата во Амурскиот регион, во источниот дел на Русиј,а кога ги нападнала мечка, пишува Индепендент, повикувајќи се на руските медиуми.

Пријателката успеала да избега и да повика помош. Спасувачите пристигнале на местото на настанот и ја застрелале мечката, четиригодишна женка. Тогаш забележале како крвава рака излегува од грмушките и лисјата.natalija3

И покрај сериозните повреди, Наталија била жива и во свесна состојба. Нејзиното прво прашање беше: „Дали ја убивте мечката?“.

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1