Го убил поради девојка: Детали за пукањето во Тетово


Расправијата во локал во Тетово која прерасна во престрелка ја одзема првата жртва. Еден од повредените им подлегна на повредите на ургентниот центар во Скопје.SRBIJA NOVI SAD STEFANOVIC POLICIJA

 

На престрелкарта и претходела рсправијa во локалот меѓу група граѓани со албанска националност, по што еден од нив го напупуштил локалот. 20 тина минути подоцнаа тој се вратил и отворил огона од калашников кон локалот. На тоа му било возвратено со оган, при што се повредени 8 лица аод кое едното гим подлегна на повредите.

Расправии поради девојка најверојатно се причините за вечерашниот инцидент во тетовското кафуле Бар Код во кој едно лице а убиено а четворица се повредени, шпекулира тетовската чаршија. Според неофицијални и се уште непотврдени информации кои кружат во Тетово, убиецот е од селото Боговиње, пишува Прес24.

Убиениот и повредените се млади лица од албанска етничка припадност на возраст меѓу 20 и 25 години. Расправијата во кафулето избила поради девојка а продолжила надвор по што едно лице чиј идентитет се уште не ни е познат извадило пиштол и почнало да пука. Во пукотниците погодени се 5 лица. Две лица имале посериозни повреди и префрлени се во Ургентниот центар во Скопје, каде пред малку, едно од нив им подлегна на повредите. Неофицијално, меѓу повредените, еден е син на познат лик од тетовското подземје.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1