Голем астероид ќе ја погоди Земјата 2017. година! (ВИДЕО)


Светот во иднина ќе го потресе голема катастрофа. Имено, астероид со големина на Кипот на слободата, според најавите, ќе удри во Земјата 2017. година, и тоа во октомври.

Огромната карпа ќе нанесе голема штета, пренесе српски Телеграф.asteroid 3

Научниците проценуваат дека астероидот широк околу 40 метри би можел да предизвика хаос, како што беше случај во Русија 2013. година кога 1.200 луѓе беа хоспитализирани.

Меѓутоа, од Европската вселенска агенција, даваат мали шанси дека најавеното сценарио навистина ќе се реализира.

– Постои една од милион шанси да не удри, рекол Детлеф Коцни од Европската вселенска агенција.

Погледнете ја снимката од 2013. година кога метеор падна во Русија:

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1