Голем пожар во Злокуќани зафати повеќе куќи


Пожар во повеќе куќи избувнал во скопската населба Злокуќани.

Огнот избувнал пред непол час, а во противпожарните единици било пријавено околу 13.40 часот.

Во моментов се уште се интервенира, на терен се 13 пожарникари со пет противпожарни возила.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1