ГОЛЕМА ДУПКА ПРОГОЛТА ЦЕЛА ЗГРАДА (Видео)


Кина доживеа еден од најлошите урбанистички инциденти во поновата историја.

kina-zgrada

Целата зграда пропаднала во огромна дупка. Несреќата се случила во провинцијата Гуангдонг.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1