Голема полициска акција, уапсен познат охридски бизнисмен


Голема полициска акција се случи рано изутрина на територијата на Охрид.

Четири лица се во притвор, а едно во бегство поради фалсификување на патни исправи. Еден од притворените е и познат охридски бизнисмен, на кој му е одземено и луксузно возило, марка Мерцедес.

Извршенои се и претреси во охридското село Велгожда. Приведените лица фалсификувале патни исправи и визи за Америка и Канада.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1