Голема сообраќајка на Партизанска: Повредени 8 специјалци (ФОТО)


Припадниците на Посебната единица на полицијата (ПЕП) поминале со полесни повреди во сообраќајната несреќа која синоќа, околу половина час по полноќ се случи на крстосницата со булеварите „Партизански одреди“ и „8 Септември“.

Од МВР за Курир информираат дека во несреќата учествувале возило на МВР во кое се наоѓале шест припадници на полицијата и автомобил „Ауди“ со скопски регистерски ознаки во кој имало три лица.

-Сите девет лица во несреќата минале со телесни повреди и биле пренесени во Ургентниот центар и другите болници каде по укажаната лекарска помош се пуштени на домашно лекување, информираат од полицијата.

На местото на несреќата извршен е увид.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1