Голема тепачка меѓу Македонци и Албанци во Радишани


Вчера околу 23 часот во Радишани се случила голема тепачка помеѓу Албанци и Македонци, пишува порталот на албански јазик Алмакос. 

policija centar nokj

Неколкумина учесници во тепачката се потешко повредени и пренесени во Воената болница во Скопје.
На местото на кое се случила физичката пресметка има голем број на Алфи и припадници на МВР.
Неофицијално, до пресметката дошло откако се случила сообраќајна несреќа.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1