Големо невреме во Будва: Ги спасувале капачите од четириметарските бранови


Големо невреме го зафати црногорскиот град Будва во попладневните часови.

 

Спасувачиоте на плажите ги спасувале туристите кои се капеле од брановите високи и до четири метри, јавуваат тамошните медиуми.

На плажите во Будва се поставени црвени знамиња за опасност, но како што јави  Радио телевизија Црна Гора, тоа не спречило неколкумината „храбри“ капачи да останат во морето и покрај предупредувањата на спасувачите.

nevreme500

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1