Google вработува Балканци – може да конкурираат сите што знаат српски


Google-Cash

„Гугл“ вработува лице кое зборува српски, хрватски или словенечки јазик. Огласот објавен пред три дена, а се однесува на вработување лице за продажба и врска помеѓу клиентите и Ад-вордс програмата.

Вработувањето треба да се реализира во Даблин, а познавањето на англискиот јазик е задолжително. Еве го огласот.

А кои придобивки ги имаат вработените во најугледната компанија на светот, прочитајте овде.

Економски.мк

gugl-600x437

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1