Денес сонце и облаци – попладне можно невреме


partly_cloud_cloudy_day_weather_sunny_windy_partly_sunny_weather_clear_rainy

Денес сончево и топло време со мала до умерена облачност.

Попладне се очекува изолирана појава на пороен дожд и грмежи, особено во западните делови. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Минималната температура ќе изнесува 21, а максималната 35 степени.

Во Скопје претпладне ќе биде сончево со мала облачност, а попладне се очекува дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Максималната температура ќе се искачи на 32 степени.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1