Горан Стефановски ќе биде кремиран , а пепелта расфрлана во Охридското езеро


На социјалните мрежи вечерва член на семејството на починатиот великан Горан Стефановски објави дека неговото тело ќе биде кремирано

Драматургот Горан Стефановски ќе биде кремиран на 5 декември во Barham Crematorium во Кентербери во 9.20 часот. Пепелта , по негова желба , во пригодна прилика ќе биде расфрлана во водите на Охридското езеро .

Горан Стефановски по кусо боледување почина вчера во близина на Лондон на 66 годишна возраст.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1