Ѓорче Петров: Малолетник силувал 10-годишно дете во напуштената градинка


Вчера во 14.30 часот во ПС Ѓорче Петров, М.Р. (47) од Скопје пријавила дека на 10.05.2017 година во попладневните часови ученик од основно училиште во нас.Ѓорче Петров го пресретнал нејзиниот десетгодишен син, насилно го однел во внатрешниот дел од напуштена детска градинка, го соблекол и извршил блудни дејствија врз него.

Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1