Горивата поевтинуваат од полноќ


benzin4

Горивата од полноќ ќе се точат по поевтина цена, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.
Регулаторите, имајќи ги предвид курсот на денарот во однос на доларот и цената на суровата нафта на светските пазари, одлучија да ја намалат цената на горивата за еден денар.
Според одлуката, Еуросупер БС – 95 од полноќ ќе се точи за цена од 79 денари за литар, Еуросупер БС-98 за 80,5 денари, Еуродизел БС ќе се продава за 66,5 денари за литар, екстра лесното ќе чини 55,5 денари, а килограм мазут ќе чини 40,675 денари.
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1