Гостивар: Ги киднапирал внуците од починатиот син


Надворешна канцеларија за криминалистички работи Гостивар поднесе кривична пријава против А.А. од село Калиште кој ја нападнал снаата на починатиот син.Полицијата денеска информира дека А.А. на 16 мај околу 16 часот во Гостивар, во семејната куќа на 25-годишата А.Е. од Гостивар, сопруга на неговиот починат син, физички ја нападнал заедно со мајка и.

Тој, со пиштол ја удрил А.Е. во пределот на главата, а потоа ги зел нејзините две малолетни деца, ги внел во неговото возило и побегнал.

Подоцна бил пресретнат од полициски службеници и бил приведен.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1