Од 1-ви декември и со бугарски пасош нема да може да добиете виза за во оваа земја


Официјално од 1-ви декември Канада најави укинување на визите за бугарските и романските граѓани.Со оваа одлука во Канада без виза ќе можат да патуваат сите оние граѓани кои имаат 10-годишна канадска виза како и оние кои имаат важечка виза за САД.

Канада донесе ваква одлука по потпишувањето на договорот за слободна трговија меѓу Европската унија и Канада.

Извор: Бизнис вести

Share Button

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1