Грабеж во ЕВН – обезбедувањето за да ја спаси касата му ги дал своите пари


 

Околу 5 часот утринава крадец со капа на главата влегол во во простории на КЕЦ во наслебата Ѓорче Петров во Скопје кои се сопственост на ЕВН. Крадецот се врткал низ просториите барајќи ја касата, по што го забележало обезбеувањето.

Член на обезбедувањето З.К роден 1968 се обидел да го спречи, но крадецот му се свртел со вперен пиштол. Обезбедувањето за да спаси поголема беља му ги понудил своите пари – извадил од џебот 500 денари колку што имал. Крадецот си ги земал и избегал.

Мвр трага по крадецот.

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1