64 годишна скопјанка газена во автобус број 5


Откако се качила во автобусот со број 5 на автобуската постојка на булеварот „Кочо рацин“, од страна на четири лица била совладана и легната на подот од автобусот. Потоа била газена на грбот од што се здобила и со видливи повреди. Насилниците по настанот се разбегале, соопштуваат од МВР.

Полицијата ги презема сите мерки за откривање на сторителите. Немилиот настан се случил вчера во 14 часот и 15минути.

 

Tags: , ,

Александар Петрески

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1