Град Скопје исплаќа отштета: Еве колку пари ќе добиете ако ве касне куче!


Секојдневно полициските билтени се полнат со вести за граѓани нападнати и каснати од улични кучиња.

Во случај да ве касне улично куче, може да барате оштета од Град Скопје и „Комунална хигиена“.

Висината на отштетата е од 60.000 и 180.000 денари, во зависност од возраста, степенот на повредите, последиците

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1