Граѓани пријавиле дека им недостасуваат пари и предмети од сефови


Петмина граѓани пријавиле во СВР Скопје дека им недостасуваат пари и предмети кои ги чувале во сефови во објект на „Шпаркасе банка“ во Скопје.

– Веднаш по добиената пријава известен е јавен обвинител и се преземаат мерки и активности за расчистување на случајот, информира денеска МВР.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1