Грозоморни детали за хоророт во Битола: Го силувал детето на љубовницата


Силување вчера ја потресе Македонија. Веста дека маж од Битола силувал 13-годишно детенце добива уште полоши размери, по информацијата дека тоа било детето на неговата љубовница.siluvano-devojka-1

Како што соопшти полицијата, монструмот од Битола на 1 март годинава околу 14 часот, дошол пред основното училиште каде ули девојчето, насилно го ставил во своето возило, по што го однел во непознат правец, каде што го силувал.

Како што дознава Вест, А.А. и мајката на девојчето биле во љубовна врска која пред извесно време ја прекинале. Од револт тој се одлучил да се одмазди па му го загорчил животот на детето. По грозоморниот чин тој го вратил девојчето и го оставил пред куќата во која живеело, а тоа веднаш раскажало на мајката што се случило.

Случајот веднаш бил пријавен во полиција.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1