ГРОЗОМОРНО: 17 годишна србинка си го искасапила новороденчето и им го фрлила на кучиња


Искасапеното тело на детето го фрлила покрај напуштената куќа, каде потоа е пронајдено без рака, нога и вилица.

Против 17-годишната Р.Џ. од село Биљача кај Бујановац е поднесена кривична пријава откако истрагата потврдила дека по породувањето со нож го убила бебето и го фрлила покрај напуштената куќа.ucenik srbija

Телото на новороденчето кое е пронајдено на 11 јануари, го распарчиле кучиња скитници.

-Р.Џ. е осомничена дека свиреп начин до смрт го избодела своето новородено девојче. Искасапеното тело на детето го фрлила покрај напуштената куќа, каде потоа е пронајдено без рака, нога и вилица. Овие сомневања се поткрепени со наоди на вештаци и докази, велат од обвинителството во Врање.

Чедоморката и нејзините родители негирале дека таа е вмешана во смртта на бебето. Мештаните од Биљача велат дека низ селото се зборувало дека малолетната девојка забременила од момче што ја оставило.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1