Груевски лично бара од Иванов: Повлечете ја одлуката за моја аболиција


Никола Груевски, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, веднаш по прес конференцијата на Претседателот Иванов поднесува барање до него за поништување на одлуките за прекин на кривичните постапки

Барањето се однесува на секоја поединечна одлука која беше објавена во службен весник и која се однесува на Никола Груевски

gruevski3-1-50347

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1