И Црвенковски барал од Иванов поништување на аболицијата за него


Поранешниот претседател на Републиката Бранко Црвенковски поднел барање до Иванов да ја поништи аболицијата за него, потврдија извори за Телма.

Црвенковски уште завчера, на 13 април го поднел барањето, а истото е објавено и на неговата интернет страница.branko crvenkovski222

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1