Верижна сообраќајка во Автокоманда – двајца повредени


Верижен судир се случи во попладневните часови околу 15 и 40 часот, на булеварот Александар Македонски во населбата Автокоманда во кој учествуваа десетина автомобили.

Оштетени се шест возилаод Скопје, Битола, Свети Николе и Куманово.soobrakjajka-640x282

Според првичните информации повредени се две лица, едното е пренесено во ГОБ Наум „Охридски“, а другиот во Ургентниот центар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1