Груевски од Охрид најави брзо враќање на власт


Нова победа на претстојните избори како вовед во организација на предвремени парламентарни избори на кои ВМРО-ДПМНЕ повторно ќе ја формира новата Влада, најави вчера партискиот лидер на годишната конференција на Унијата на млади сили во Охрид.
Груевски пред партискиот подмладок порача дека има план како да формира повторно да формира парламентарно мнозинствоГруевски во својот говор направи споредба на работата на Владата на Заев во првите 40 дена и она која тој ја формираше во 2006 година.

Груевски предупреди дека СДСМ за локалните избори подготвува разни сценарија во кои како што рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ со помош на полицијата и разни структури ќе се влијае на изборниот процес.

Од СДСМ преку писмена реакција велат дека Груевски манипулирал со граѓаните

Никола Груевски е неуспешната приказна на Македонија. Затоа граѓаните не му дозволија да ја води државата во пропаст и затоа нема да му дозволат да продолжи да ги уназадува и уништува општините. – стои во писмената реакција на СДСМ

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1