Групна тeпачка во автобус во близина на Бит пазар


Вчера околу 17.00 часот во ЕИК Скопје, од страна на диспечерскиот центар на „ЈСП“ било пријавено нарушување на Јавниот ред и мир во автобус бр.„50“ на ЈСП, кој се движел од Бит-пазар кон Центар, поточно во близина на Бит-пазар.jsp avtobus nokj mk2

Десетина непознати машки лица, на горниот кат од автобусот, физички нападнале две седумнаесетгодишни момчиња од село Орман, и од село Мирковци.

Притоа, двајцата малолетници се здобиле со видливи повреди во вид на црвенило и отоци по лицето и телото.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1