ГТЦ под вода – еве како изгледа центарот на Скопје


Поројниот дожд што го зафати Скопје пред 30-тина минути, ги наполни улиците со вода. Вака изгледа центарот на главниот град во моментов.

Ова е слика од ГТЦ, која пред малку ја регистрираше порталот Фактор.

Ужас: Пропадна земјата во Ново Лисиче – ги повлече автомобилите на паркингот (Фото/Видео)
Се споија небо и земја: Невреме го сардиса Скопје – Дожд, грмотевици и град (Видео)
Подвозникот кај стоковна куќа Мост целосно поплавен – има и автомобили заглавени (Фото)
Поплава во Скопје – автомобили со деца заглавени во водата

gtc-1

gtc

 

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1