Ужас: Пропадна земјата во Ново Лисиче – ги повлече автомобилите на паркингот (Фото/Видео)


На булеварот Србија во населбата Ново Лисиче во близина на бензинската пумпа – каде веќе има градежна дупка пропадна земјата и ги повлече автомобилите кои беа паркирани на паркингот покрај.

IMG_0959Пристигна и полицијата.

Се гледа како еден автомобил целосно пропаднал а се назира дека дупката е преполна вода.. Одвреме на време се случа ужасен звук на рушење, полицијата ги советува граѓаните да не се доближуваат бидејќи е можно водата целосно да го повлече и другиот дел од паркингот.

Зад овие паравани има ископано огромна дупка за темели бидејќи во тек се градежни работи, најверојатно поради силното невреме и огромната количина вода дупката се преполнила и ја повлекува со себе и околната земја.

Полицијата ги повикува граѓаните кои ги знаат сопствениците на автомобилите веднаш да им јават за да ги тргнат од ова место.

photo(1)

photo(1)

IMG_0959

Tags:

MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1