Халкидики: Ајкула уловена во близина на плажа со капачи


На грчкиот полуостров Халкидики во плитката вода на една плажа Касандра рибар улови огромна ајкула

Ајкулата е уловена на 26 метри од плажата и  поради големината не можел самиот да ја извади од водата.
19082014185353_1ajkula500.jpg halkidiki
Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1