Хаос во Париз: Прославата премина во дивеење (видео)


Прославата на улиците на Париз, откако Франција го освои првото место на Светското првенство во фудбал во Русија, се претвори во нереди и судири со полицијата.

Социјалните мрежи се преполни со слики од дивеењето на навивачите на улиците на Париз.

Actu17@Actu17

DIRECT 🇫🇷 Paris : Les Champs-Élysées sont actuellement évacuées par les forces de l’ordre qui utilisent des canons à eau contre les jets de projectiles. (images @LinePress) https://wp.me/p7GDoh-aRD 

Превртени автомобили, разбиени излози на продавници, полицијата граѓана со камења, шишиња….

Actu17@Actu17

DIRECT 🇫🇷 Paris : Violents incidents en cours sur les Champs-Élysées, les forces de l’ordre caillassées. Des casseurs ont pillé le Drugstore Publicis sur cette même avenue plus tôt dans la soirée. https://wp.me/p7GDoh-aRD  (images @ClementLanot)

Actu17@Actu17

DIRECT 🇫🇷 Paris : Des individus s’en sont pris à une Autolib qu’ils ont retourné et largement dégradé. (images @Seyli_) https://wp.me/p7GDoh-aRD 

Се започна откако францускиот тим го постигна првиот гол, а ескалираше на крајот на натпреварот кога Французите славеа со 4-2 против Хрватска.

Breaking911

@Breaking911

Looters took advantage of World Cup celebrations overnight in Paris

Засега нема официјален извештај за повредени и причинета материјална штета, која барем според видео снимките е голема.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1