Хирург од кумановската болница почина од КОВИД-19


Како последица од компликации на новиот коронавирус, почина хирургот Драган Тасевски од болницата во Куманово.

Неговите колеги се простуваат од него преку социјалните мрежи, а Тасевски ја изгуби битката со опасната зараза на 60-годишна возраст.

„Вирусот е дефинитивно руски рулет. Нека почива во мир, тажно, навистина тажно. Веројатно јас како паталец, поинаку го доживувам вирусот“, напиша Гордана Николиќ.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1