Холандскиот заменик амбасадор претепан во Москва


tepacka1-1-Непознати лица вечерва го истепале помошникот на холандскиот амбасадор во Москва, пренесува РИА Новости.

„Во полицијата се појави помошникот на холандскиот амбасадор кој изјави дека го истепале непознати лица кои оставиле срце и натпис „ЛГБТ“, изјави извор од московското МВР.

Во московската полиција изјавија дека веќе се бараат непознатите напаѓачи.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1