Хорор сообраќајка во Маврово: Камион удри во мерцедес, тешко повредени три деца и новороденче


Вчера во 15,30 часот на регионалниот пат Маврови Анови-Дебар, во близина на бензинската пумпа на “Макпетрол“, се случила сообраќајна незгода помеѓу патничко возило „Мерцедес“ со тетовски регистарски ознаки управувано од Ј.Џ.(46) од с.Голема Речица, тетовско, и товарно моторно возило „МАН“ со полуприколка, со тетовски регистарски ознаки сопственост на правно лице, а управувано од М.Б.(33) од с.Челопек-Тетово.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобиле сопатниците во “мерцедесот“ Е.Џ.(37), и осумгодишно дете додека, пак, уште две деца на возраст од 10 и три години, како и новороденче, се здобиле со телесни повреди. Сите повредени лица се пренесени во Медицинскиот центар во Дебар, а по укажаната лекарска помош се пренесени во Клинички центар Скопје.

Увид на лице место извршила екипа од Полициската станица Гостивар.

Share Button
MK News

Автор инфо

No comments yet.

Остави коментар

UA-33057274-1